Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

ME Juniorów & U23 w Słowenii

• autor: sportowepodhale.pl, 2016-08-29 22:08

Sukcesem zakończyły się zmagania w mistrzostwach Europy juniorów i U23 w słoweńskim Solkan. Biało –czerwoni wywalczyli cztery medale. Złoty medal przypadł Klaudii Zwolińskiej w rywalizacji juniorek, a osady C2 zarówno w gronie juniorów jak i młodzieżowców wywalczyły srebrne krążki.

Srebrny medal w rywalizacji C2 juniorów wywalczyli Jakub Brzeziński i Kacper Sztuba. Nasi kanadyjkarze przegrali tylko z Rosjanami Kotovem i Komkovem o nieco ponad dwie sekundy. Ostatnie dziesiąte miejsce w finale zajęli Marcin Janur i Artur Kolat.

Pienińscy kanadyjkarze Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak również stanęli na drugim stopniu podium w rywalizacji młodzieżowców. Złoty medal przegrali na bramce numer 12, gdzie złapali dwie karne sekundy. Do zwycięzców ze Słowacji, Gewisslera i Skakala, stracili 0,83 sekundy. Tuż za podium uplasowała się druga nasza osada - Filip i Andrzej Brzezińscy, którzy co prawda nie złapali karnych punktów, jednak stracili ponad sześć sekund do mistrzów Europy. Nasi kanadyjkarze wywalczyli złoty medal w rywalizacji drużynowej.

Z dziewiątego miejsca do finału w konkurencji K1 juniorów awansował Jakub Brzeziński. W finale nasz junior był bezbłędny, jednak czas nie pozwolił mu zająć miejsca na podium. Ostatecznie Brzeziński był piąte miejsce ze stratą 3,35 sekundy do mistrza, którym został Włoch Jakob Weger. Odpadli: Wiktor Sandera (20. miejsce) i Marcin Janur (25. miejsce).